UTA pierde fără drept de apel în faţa Sportului Snagov

UTA  pierdut partida disputată duminică împotriva formaţiei Sportul Snagov.

Oaspeţii au controlat meciul de la un capăt la altul, iar problema învingătoarei nu s-a putut pune decât puţine minute.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, în urtma unei lovituri de colţ. Bustea a centrat de pe partea stângă, iar Şerban a lovit cu capul, mingea mergând în poarta arădeană.

Snagovul loveşte şi pe finalul primei reprise, în nminutele de prelungire, atunci când şutul lui Munteanu este imparabil pentru portarul arădean. Oaspeţii intră la cabine cu un avantaj confortabil.

UTA dă semne că ar vputea reveni în joc, la puţin timp după debutul părţii secunde. În minutul 55, Prună are o execuţie frumoasă şi reduce din diferenţă.

Cu 12 minute înainte de finalul partied, Snagovul spulberă orice speranţe ale arădenilor. Avea să fie 1 la 3, după golul marcat de Borţoneanu, dintr-un şut expediat de la opt metri. Acelaşi Borţoneanu stabileşte scorul final, în minutele de prelungire ale partidei: UTA-Sportul Snagov 1-4.

UTA: Bodea – Manea, Markovic, Roșca, Dinculescu – Tănase, Petra – Stahl, Buia, Hlistei – Curtuiuș.

Snagov: Fl. Iacob – Vlădoiu, Lică, I. Şerban, Bg. Stancu – Jamali, Al. Radu, D. Munteanu – Bustea, Costache, Huiban.