UTA a făcut egal cu CS Mioveni și a ratat urcarea pe podium

UTA și CS Mioveni au terminat la egalitate partida din cadrul ligii secunde de fotbal, disputată duminică la orele amiezii.

A fost un meci echilibrat încheiat 1-1. Oaspeții arenei Motorul au deschis repede scorul, în minutul 8 al întâlnirii. Atunci, Balint a centrat de pe partea dreaptă iar Coșereanu a reluat cu capul în plasa porții arădene. UTA a alergat după egalare, însă oaspeții puteau să-și mărească avantajul de pe tabelă.

Finalul primei reprize aduce egalarea. Stancu șuteayă puternic, portarul Mioveniului respinge în față, iar Ioniță șutează puternic în poartă.

Repriza secundă aduce ocazii de ambele părții, însă niciuna dintre formații nu reușește să înscie golul trecerii în avantaj.

UTA a remizat pe propriul teren și a ratat șansa de a urca pe podium.

UTA: Fl. Iacob – A. Rus, Fl. Ilie, Șeroni, Stancu – Miculescu, Lorenzi, Moise, Bustea – Ioniță, Buhăcianu.