Turneul de Vară Atletico a adunat echipe din Arad și Timișoara. Ateltico 2015, UTA 2014 și Ripensia 2013, pe primul loc

Timp de două zile mai multe echipe de copii din Arad și Timișoara au participat la Turneul de Vară Atletico Arad 2022. Chiar dacă temperaturile au fost destul de ridicate micuții au făcut față și au luptat să fie cei mai buni.

Astfel, după multe meciuri disputate, astăzi, a avut loc și festivitatea de premieră. Vorbim despre categoriile 2015, 2014 și 2013.

Prezentăm mai jos echipele câștigătoare și loturile:

2015 - loc 1 - CS ATLETICO ATLETICO ARAD  

Tóth Róbert, Gorea David, Rozniciuc Zian, Iamandi David, Stan Yonathan, Creciun Gabriel, Boicu Adrian, Stoian Matei, Murg Dragoș, Petruți Radu, Cserneczky Hunor

Antrenor: Cserneczky Árpád

2015 - loc 2 - CFR Timișoara

Dragomir Flavius, Dumitrașcu Luca, Mateescu Darian, Crengăniș Denisa, Brazovan Ștefan, Merciac Andreas, Lupu Andreas

Antrenor: Brazovan Adrian

2015 - loc 3 - FC RIPENSIA TIMIȘOARA

Ilieș Alex, Staiculescu Vladimir, Cosma Bogdan, Bar Daria – Maria, Bacila Andrei, Apostol Iustin

Antrenor: Bar Laur

2015 - Jucătorul finalei - Rozniciuc Zian - CS Atletico Arad

2014 – Loc 1 - UTA alb

Crețu Alex, Mardare Rareș, Vaida Brian, Barbu Luca, Șerban Patrick, Popa Alecses, Țucudean Maximilian, Ile Flavius, Roșca David, Nistor Edi, Bogdan Bejan.

Antrenor: Donca Dinu, Stupar Nicholas

2014 - Loc 2 - FC RIPENSIA TIMIȘOARA

Cojocaru Alexandru, Bar Ianis, Tănase Luca, Băcilă Alexandru, Ciubotariu Deian, Ciorogar Tudor, Cornea Dominik, Todorov Miomir, Muscalu Ianis, Mazăre Eduard, Hotea Adrian, Halgatina Patrick

Antrenor: Oprea Marius

2014 - Loc 3 - UTA  roșu

Vasi Dragoș, Mardare Rareș, Panin Darius, Nastasa Andy, Urs Rareș, Pancrat Raul, Dan Alex, Caia Albert, Gagiu Kevin, Mateiaș Ștefan

Antrenor: Donca Dinu, Stupar Nicholas

2014 - Jucătorul turneului - Tănase Luca - FC Ripensia Timișoara

2013 - Loc 1 - FC RIPENSIA TIMIȘOARA

Popa Radu, Luspenec Cottiso, Puie Dragoș, Covaci Rareș, Apostol Andrei, Apostol Alexandru, Ciorogar Tudor, Antonescu Mihnea, Răileanu Iustin, Zaharia David, Alexandrescu Petre

Antrenor: Iovanovici Radu

2013 - Loc 2 - ACS PĂDURENI

Novac Alexandru, Petrea Darius, Damșa Eduard, Cherlea Ianis, Gabor Arimescu Karim, Pintiliuc Kevin, Stănescu Răzvan, Guran Alexandru, Țudic Lukas, Almosdi Deian, Bejera Ivan, Miloș Sebastian, Cauni David, Târziu Bogdan, Cărăbaș Raul

Antrenor: Barna Mihai

2013 - Loc 3 - UTA  roșu

Corpașiu Alex Tudor Ștef, Nouphal Miși, Predoiu Patrik, Semen Eduard, Dumitrean Darian, David Ianis, Blaj David, Pantiș Natan, Raihan Mihai, Lobonț Dominik, Truță Rareș

Antrenor: Radu George, Țigan Cristian

 2013 - Loc V - UTA alb

Petrică Alex, Szabo Iosef, Rosenbach Paul, Bouhar David, Iasovici Luca, Nagy Matei, Dragoș Andi, Rusu Gabriel, Cotuna Raul, Bondor Răzvan.

Antrenor: Radu George, Țigan Cristian

2013 - Jucătorul finalei - Apostol Alexandru - FC Ripensia Timișoara

Bogdan Oneț, președintele CS Atletico Arad declară:

„Competiția celor mai mici jucători de fotbal a închis șirul de turnee pe care le-am organizat în cadrul Turneului de Vară Atletico, ediția 20.  Ne bucurăm că am avut parte de o participare numeroasă cu peste 45 de echipe. Toate sesiunile turneului s-au terminat fără evenimente neplăcute, iar în final toată lumea a câștigat. Felicitări pentru efortul copiilor și sprijinul părinților. Tuturor le dorim mult succes în continuare. La revedere la ediția următoare!”.

 

Rezultate la Categoria 2015

Grupa A

UTA Arad alb - Viitorul Arad: 2 - 2

Atletico Arad negru - Ghiroda și Giarmata Vii: 6 - 4

ACS Pădureni - Viitorul Arad: 4 - 5

Atletico Arad negru - UTA Arad alb: 6 - 1

Ghiroda și Giarmata Vii - ACS Pădureni: 5 - 0

Viitorul Arad - Atletico Arad negru: 0 - 2

UTA Arad alb - ACS Pădureni: 2 - 1

Viitorul Arad - Ghiroda și Giarmata Vii: 1 - 0

ACS Pădureni - Atletico Arad negru: 1 - 9

UTA Arad alb - Ghiroda și Giarmata Vii: 4 - 2

Grupa B

UTA Arad roșu - Fortuna Arad: 7 - 0

CFR Timișoara - Ripensia Timișoara: 3 - 2

Atletico Arad galben - UTA Arad roșu: 1 - 4

Ripensia Timișoara - Fortuna Arad: 16 - 0

Atletico Arad galben - CFR Timișoara: 0 - 7

UTA Arad roșu - Ripensia Timișoara: 2 - 10

Fortuna Arad - CFR Timișoara: 0 - 9

Ripensia Timișoara - Atletico Arad galben: 12 - 1

UTA Arad roșu - CFR Timișoara: 1 - 9

Atletico Aard galben - Fortuna Arad: 3 - 1

Duminică, 19 iunie 2022

10:00 Ghiroda și Giarmata Vii - Fortuna Arad: 9 - 0

10:00 Viitorul Arad - UTA Arad roșu: 2 - 0

10:35 UTA Arad alb - Ripensia Timișoara: 4 - 5

10:35 ACS Pădureni - Atletico Arad galben: 1 - 2 dp (1 - 1)

11:10 Loc 9 - 10 ACS Fortuna Arad - ACS Pădureni: 1 - 9

11:10  Viitorul Arad - CFR Timișoara:  1 - 6

11:45  FC Ripensia Timișoara - Atletico Arad negru: 1 - 2 dp (2 - 2)

11:45 Loc 7 - 8  Ghiroda și Giarmata Vii - Atletico Arad galben: 13 - 1

12:20 Loc 5 - 6  UTA Arad roșu - UTA Arad alb: 4 - 3 dp (4 - 4)

12:55 Loc 3 - 4  Viitorul Arad - FC Ripensia Timișoara: 0 - 4

13:30 Loc 1 - 2  CFR Timișoara - Atletico Arad negru: 3 - 4

Clasament final

1. CS ATLETICO ARAD negru

2. CFR TIMIȘOARA

3. FC RIPENSIA TIMIȘOARA

4. ACS VIITORUL ARAD

5. AFC UTA ARAD roșu

6. AFC UTA ARAD alb

7. CSC GHIRODA și GIARMATA VII

8. CS ATLETICO ARAD galben

9. ACS PĂDURENI

10. ACS FORTUNA ARAD

Rezultate la Categoria 2014

Sâmbătă, 18 iunie 2022

Viitorul Arad - CSȘ Gloria Arad: 5 - 2

UTA Arad alb - Ripensia Timișoara: 10 - 5

Ghiroda și Giarmata Vii - Fortuna Arad: 3 - 1

UTA Arad alb - UTA Arad roșu: 8 - 1

CSȘ Gloria Arad - Ghiroda și Giarmata Vii: 1 - 8

Viitorul Arad - Ripensia Timișoara: 2 - 3

Fortuna Arad - CSȘ Gloria Arad: 7 - 1

Viitorul Arad - UTA Arad roșu: 2 - 3

Ghiroda și Giarmata Vii - Ripensia Timișoara: 0 - 9

UTA Arad alb - Viitorul Arad: 12 - 1

Ripensia Timișoara - Fortuna Arad: 11 - 4

UTA Arad roșu - Ghiroda și Giarmata Vii: 5 - 0

Duminică, 19 iunie 2022

9:30   Ghiroda și Giarmata Vii - UTA Arad alb: 2 - 9

10:05 Fortuna Arad - UTA Arad roșu: 1 - 2

10:40 CSȘ Gloria Arad - Ripensia Timișoara: 1- 4

11:15 UTA Arad alb - Fortuna Arad: 14 - 3

11:50 UTA Arad roșu - CSȘ Gloria Arad: 3 - 1

12:25 Viitorul Arad - Ghiroda și Giarmata Vii: 1 - 0

13:00 CSȘ Gloria Arad - UTA Arad alb: 2 - 6

13:35 Ripensia Timișoara - UTA Arad roșu: 6  - 2

14:10 Fortuna Arad - Viitorul Arad : 2 - 2

Clasament final

1. UTA ARAD alb - 18 pct

2. FC RIPENSIA TIMIȘOARA - 15 pct

3. UTA ARAD roșu - 12 pct

4. ACS VIITORUL ARAD - 7 pct

5. CSC GHIRODA ȘI GIARMATA VII - 6 pct

6. ACS FORTUNA ARAD - 4 pct

7. CSȘ GLORIA ARAD - 0 pct

Rezultate la Categoria 2013

Grupa A

UTA alb - CSM Reșița 1: 0 - 2

CSȘ Gloria Arad - Pădureni: 0 - 8

CSȘ Gloria Arad - CSM Reșița 1: 1 - 12

UTA alb - Pădureni: 2 - 9

CSM Reșița 1 - Pădureni: 1 - 8

UTA alb - CSȘ Gloria Arad: 7 - 0

Grupa B

UTA roșu - Fortuna Arad:  10 - 0

Ripensia Timișoara - CSM Reșița 2: 9 - 0

UTA roșu - CSM Reșița 2: 6 - 0

Ripensia Timișoara - Fortuna Arad: 11 - 0

Ripensia Timișoara - UTA roșu: 5 - 4

Fortuna Arad - CSM Reșița 2: 5 - 3

Clasament după grupe:

Grupa A

1. ACS Pădureni - 9 pct

2. CSM Reșița 1  - 6 pct

3. AFC UTA Arad alb - 3 pct

4. CSȘ Gloria Arad - 0 pct

Grupa B

1. FC Ripensia Timișoara - 9 pct

2. AFC UTA Arad - 6 pct

3.  ACS Fortuna Arad - 3 pct

4. CSM Reșița 2 - 0 pct

Duminică

9:00 UTA Arad alb - CSM Reșița 2: 3 - 1

9:45 CSȘ Gloria Arad - Fortuna Arad : 2 - 6

10:30 ACS Pădureni - UTA Arad roșu: 6  - 1

11:15 CSM Reșița 1 - FC Ripensia Timișoara: 0 - 3

12:00 Loc 7 - 8  CSM Reșița 2 - CSȘ Glroia Arad: 2 - 1

12:45 Loc 5 - 6  UTA Arad alb - ACS Fortuna Arad: 3 - 2 dp (2 - 2_

13:30 Loc 3 - 4  UTA Arad roșu - CSM Reșița 1: 7 - 0

14:15 Loc 1 - 2  ACS Pădureni - FC Ripensia Timișoara: 2 - 4

Clasament final

1. FC RIPENSIA TIMIȘOARA

2. ACS PĂDURENI

3. UTA ARAD roșu

4. CSM REȘIȚA 1

5. AFC UTA ARAD alb

6. ACS FORTUNA ARAD 

7. CSM REȘIȚA 2

8. CSȘ GLORIA ARAD

 

Adauga comentariu