uta

UTA, eliminată din Cupa României!

scris de Claudia Untaru / 10.02.2021 19:14 / 1 comentariu / 80 vizualizari
UTA a fost eliminată din Cupa României, de formația de ligă secundă U Cluj-Napoca. Partida, disputată pe Cluj Arena, a fost una în care arădenii nu au prea contat, singura ocazie notabilă fiind bara lui Petre din minutele de prelungire.Tot atunci, mai precis la ultima fază, Adi Petre marchează. Un... citeste mai departe

Fanii au aşteptat cu aplauze şi scandări intrarea autocarului echipei UTA în stadion

scris de Claudia Untaru / 07.02.2021 13:15 / 0 comentarii / 96 vizualizari
Galeria şi fanii echipei UTA s-au adunat cu o oră înainte de meci lângă stadion pentru a aştepta autocarul cu echipa favorită şi pentru a o susţine din afara arenei.Se strigă, se bate din palme şi au fost aprinse fumigene. „Olee, Olee, Olee, Olaaa, UTA este viaţa mea”.La ora 13.30 UTA va juca cu... citeste mai departe

UTA, umilită de Astra Giurgiu! 0-6, în ultima etapă a turului!

scris de Claudia Untaru / 21.12.2020 19:24 / 0 comentarii / 102 vizualizari
UTA a fost umilită de Astra Giurgiu, în ultima etapă a turului Ligii I de fotbal. Giurgiuvenii s-au impus categoric, reuţind să înscrie nu mai puţin de şase goluri.Tripla lui Budescu, dubla lui Azulay şi reuşita lui Riza au fost momentele cheie ale partidei de luni seară de la Arad.La pauză... citeste mai departe

UTA, o nouă înfrângere acasă. Craiova bate la Arad şi trece pe primul loc

scris de Claudia Untaru / 14.12.2020 21:08 / 0 comentarii / 39 vizualizari
UTA şi Universitatea Craiova s-au întâlnit luni seara, la Arad, într-un meci contând pentru etapa a XIII – a a Ligii I de fotbal. Craiovenii aveau nevoie de victorie pentru a se instala pe prima poziţie a clasamentului, victorie pe care a obţinut-o cu scorul de 2-1. Oltenii au deschis scorul... citeste mai departe

Cei mai mici jucători ai Academiei UTA au încheiat anul fotbalistic printr-un meci contra părinţilor

scris de Claudia Untaru / 02.12.2020 18:37 / 0 comentarii / 277 vizualizari
Cei mai mici jucători ai Academiei UTA (2013-2014) au încheiat, miercuri, anul  fotbalistic. Totul printr-un meci festiv contra părinţilor, respectând măsurile impuse în timpul pandemiei. Şi pentru cei mici a fost un an atipic, în primăvară au fost nevoiţi să întrerupă antrenamentele până... citeste mai departe

UTA produce surpriza etapei, câştigând în deplasarea de la campiona CFR Cluj!

scris de Răzvan Crețu / 22.11.2020 22:09 / 0 comentarii / 163 vizualizari
UTA a câştigat duminică seara meciul de la Cluj, disputat contra campioanei CFR, în cadrul etapei a XI - a din Liga I. Partida a fost controlată de la un capăt la altul de formaţia gazdă, însă jucătorii lui Dan Petrescu s-au întrecut în ratări.Rondon putea deschide scorul în minutul 7, însă a... citeste mai departe

UTA pierde acasă cu Gaz Metan, iar Balint dă vina pe greşelile din apărare şi atac. „Unii dintre băieți s-au trezit prea repede prea sus”

scris de Răzvan Crețu / 10.11.2020 08:45 / 0 comentarii / 62 vizualizari
UTA şi Gaz Metan Mediaş au încheiat, luni seara, etapa a zecea a Ligii 1. Formaţia medieşeană s-a impus la Arad cu 3-1, în urma unei partide în care a speculat bine erorile arădenilor. Oaspeţii deschid scorul în minutul 23, atunci când arădenii pierd balonul la jumătate terenului. Deaconu pasează... citeste mai departe

UTA are un jucător convocat la echipa naţională! Rădoi l-a chemat pe Alexandru Albu

scris de Răzvan Crețu / 05.11.2020 12:49 / 0 comentarii / 12 vizualizari
Jucătorul UTA-ei, Alexandru Albu a fost convocat de Mirel Rădoi la prima reprezentativă de fotbal a României. Din 11 până în 18 noiembrie, naţionala nostră urmează să dispute trei paride cu:  Belarus (amical), Norvegia și Irlanda de Nord ( în Liga Națiunilor).Prima partidă va avea loc pe 11... citeste mai departe

UTA câştigă la Botoşani, într-o partidă cu cinci goluri şi răsturnări de rezultate!

scris de Răzvan Crețu / 31.10.2020 21:19 / 0 comentarii / 303 vizualizari
UTA a reuşit, sâmbătă seara, la Botoşani o nouă victorie în deplasare. Formaţia antrenată de Laszlo Balint s-a impus cu 3-2, într-un meci cu spectaculoase răsturnări de situaţii.Arădenii au început partida în forţă, reuşind să deschidă scorul în minutul 4. Ongenda pierde balonul la mijlocul... citeste mai departe

UTA obţine prima victorie pe teren propriu din acest sezon al Ligii I

scris de Răzvan Crețu / 24.10.2020 17:57 / 0 comentarii / 265 vizualizari
UTA a obţinut sâmbătă primul succes de pe teren propriu din actualul sezon al Ligii I. Echipa antrenată de Laszlo Balint s-a impus la limită, 1-0, în faţa Chindiei Târgovişte.Partida a început cu oaspeţii mai incisivi, mai decişi să marcheze, UTA reuşind să echilibreze jocul abia după prima... citeste mai departe