uta

Cei mai mici jucători ai Academiei UTA au încheiat anul fotbalistic printr-un meci contra părinţilor

scris de Claudia Untaru / 02.12.2020 18:37 / 0 comentarii / 274 vizualizari
Cei mai mici jucători ai Academiei UTA (2013-2014) au încheiat, miercuri, anul  fotbalistic. Totul printr-un meci festiv contra părinţilor, respectând măsurile impuse în timpul pandemiei. Şi pentru cei mici a fost un an atipic, în primăvară au fost nevoiţi să întrerupă antrenamentele până... citeste mai departe

UTA produce surpriza etapei, câştigând în deplasarea de la campiona CFR Cluj!

scris de Răzvan Crețu / 22.11.2020 22:09 / 0 comentarii / 162 vizualizari
UTA a câştigat duminică seara meciul de la Cluj, disputat contra campioanei CFR, în cadrul etapei a XI - a din Liga I. Partida a fost controlată de la un capăt la altul de formaţia gazdă, însă jucătorii lui Dan Petrescu s-au întrecut în ratări.Rondon putea deschide scorul în minutul 7, însă a... citeste mai departe

UTA pierde acasă cu Gaz Metan, iar Balint dă vina pe greşelile din apărare şi atac. „Unii dintre băieți s-au trezit prea repede prea sus”

scris de Răzvan Crețu / 10.11.2020 08:45 / 0 comentarii / 59 vizualizari
UTA şi Gaz Metan Mediaş au încheiat, luni seara, etapa a zecea a Ligii 1. Formaţia medieşeană s-a impus la Arad cu 3-1, în urma unei partide în care a speculat bine erorile arădenilor. Oaspeţii deschid scorul în minutul 23, atunci când arădenii pierd balonul la jumătate terenului. Deaconu pasează... citeste mai departe

UTA are un jucător convocat la echipa naţională! Rădoi l-a chemat pe Alexandru Albu

scris de Răzvan Crețu / 05.11.2020 12:49 / 0 comentarii / 11 vizualizari
Jucătorul UTA-ei, Alexandru Albu a fost convocat de Mirel Rădoi la prima reprezentativă de fotbal a României. Din 11 până în 18 noiembrie, naţionala nostră urmează să dispute trei paride cu:  Belarus (amical), Norvegia și Irlanda de Nord ( în Liga Națiunilor).Prima partidă va avea loc pe 11... citeste mai departe

UTA câştigă la Botoşani, într-o partidă cu cinci goluri şi răsturnări de rezultate!

scris de Răzvan Crețu / 31.10.2020 21:19 / 0 comentarii / 300 vizualizari
UTA a reuşit, sâmbătă seara, la Botoşani o nouă victorie în deplasare. Formaţia antrenată de Laszlo Balint s-a impus cu 3-2, într-un meci cu spectaculoase răsturnări de situaţii.Arădenii au început partida în forţă, reuşind să deschidă scorul în minutul 4. Ongenda pierde balonul la mijlocul... citeste mai departe

UTA obţine prima victorie pe teren propriu din acest sezon al Ligii I

scris de Răzvan Crețu / 24.10.2020 17:57 / 0 comentarii / 264 vizualizari
UTA a obţinut sâmbătă primul succes de pe teren propriu din actualul sezon al Ligii I. Echipa antrenată de Laszlo Balint s-a impus la limită, 1-0, în faţa Chindiei Târgovişte.Partida a început cu oaspeţii mai incisivi, mai decişi să marcheze, UTA reuşind să echilibreze jocul abia după prima... citeste mai departe

Doi jucători ai UTA-ei, confirmaţi cu Covid 19!

scris de Răzvan Crețu / 20.10.2020 09:34 / 0 comentarii / 95 vizualizari
Doi fotbalişti ai UTA-ei dar şi antrenorul de portari, Gabi Vasiliu, au fost confirmaţi cu coronavirus, după ce au acuzat stări de rău.Melinte şi Ursu sunt cei doi componenţi ai Bătrânei Doamne care vor fi nevoiţi să stea în izolare şi să urmeze un tratament medicamentos. Starea de sănătate a celor... citeste mai departe

UTA obţine egal la Hermannstadt! Cinci din şapte „X”-uri pentru trupa lui Balint

scris de Răzvan Crețu / 18.10.2020 21:03 / 0 comentarii / 101 vizualizari
UTA a obţinut un nou egal, în deplasarea de la Hermannstadt, partidă disputată la Mediaş. Meciul a fost unul frumos, în ciuda partidelor mai puţin reuşite ale celor două combatante şi în pofida ploii care a căzut necontenit pe tot parcursul celor 90 de minute.Gazdele încep meciul în forţă şi... citeste mai departe

Accident la UTA. La faţa locului au ajuns şi două ambulanţe

scris de Claudia Untaru / 08.10.2020 19:47 / 0 comentarii / 708 vizualizari
Un accident rutier a avut loc, joi seara, în zona UTA (service UTA). La faţa locului au ajuns două ambulanţe, dar şi echipaje ale poliţiei.Imagini de la faţa locului au fost postate pe aradtraffic.