meci

Disciplină la UTA: Ilie Poenaru va taxa fiecare jucător care se abate de la reguli!

scris de Claudia Untaru / 04.08.2022 14:39 / 0 comentarii / 270 vizualizari
Meciul dintre Sepsi și UTA are loc duminică pe noua arenă din Sfântu Gheorghe, cu începere de la ora 16.00. Antrenorul Ilie Poenaru a recunoscut că este o partidă grea, cu o echipă în formă.„Este o partidă grea ca toate celelalte. Ne așteaptă un meci greu, cu o echipă bună, în formă… Ne interesează... citeste mai departe

UTA, premiată după meciul de la Craiova: „considerăm că înfrângerea a fost o viciere de rezultat”

scris de Claudia Untaru / 02.05.2022 10:55 / 0 comentarii / 241 vizualizari
Reprezentanții Clubului UTA anunță, în urma meciului disputat duminică cu U Craiova 1948, că jucătorii  vor fi premiați și că înfrângerea a fost o viciere de rezultat.„În urma evenimentelor petrecute în etapa a șaptea a playout-ului Ligii I, la meciul echipei noastre contra celor de la U... citeste mai departe

UTA - Dinamo se va disputa cu casa închisă. Fanii anunță show total în tribune!

scris de Claudia Untaru / 10.02.2022 11:27 / 0 comentarii / 363 vizualizari
Meciul UTA  - Dinamo, din etapa cu numărul 26 a Ligii 1, se va disputa cu casa închisă. Biletele au fost epuizate într-o oră de la punerea lor în vânzare.Fanii spun că vor pregăti, duminică, o atmosferă incendiară, iar echipa încă speră la un loc de play-off după rezultatele obținute în... citeste mai departe

Miculescu îi aduce prima victorie lui Badea: „Antrenez jucători inteligenți”

scris de Claudia Untaru / 05.02.2022 18:33 / 0 comentarii / 627 vizualizari
Bucurie mare după  meciul dintre UTA și Sepsi Sfântu Gheorghe. După zece meciuri fără succes a venit o victorie mult așteptată.  În timpul conferinței de presă, de după meci, noul antrenor Badea nu a uitat să-l menționeze pe Balint.„Mă bucur foarte mult pentru această victorie, nu a fost... citeste mai departe

UPDATE Ionuț Badea, debut pe teren propriu

scris de Claudia Untaru / 05.02.2022 13:17 / 0 comentarii / 114 vizualizari
Partida din etapa cu numărul 24 a Ligii 1 dintre UTA Arad și Sepsi Sfântu Gheorghe se joacă de la ora 13:30, în direct pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe www.digisport.ro.Arena Francisc Neuman este ocupată la doar 30% din capacitate, datorită restricțiilor legate de coronavirus. Au fost puse... citeste mai departe

Suporterii nevaccinaţi îşi donează abonamentele celor vaccinaţi şi cer montarea unui ecran pentru urmărirea meciului

scris de Claudia Untaru / 14.10.2021 08:05 / 0 comentarii / 4705 vizualizari
Suporterii echipei UTA care sunt nevaccinaţi cer montarea unui ecran lângă stadion pentru a putea urmări meciul dintre UTA şi FC U Craiova 1948 (duminică, ora 17.30).„Oare nu se poate monta un ecran lângă stadion  unde să putem vedea meciul și noi ăștia nevaccinaţi ca să putem susține echipa... citeste mai departe

UTA a învins echipa FC Voluntari cu scorul de 2-0. Liviu Ciobotariu a felicitat echipa gazdă!

scris de Claudia Untaru / 22.08.2021 22:47 / 0 comentarii / 461 vizualizari
Bucurie mare pentru echipa UTA-ei şi pentru suporterii arădeni. Minutul 74 a adus primul gol echipei gazdei. Acesta a fost marcat de David Miculescu. După alte câteva minute s-a marcat al doilea gol. Acesta a fost dat de Junio Roger în minutul 82. Astfel, echipa este pe locul 5, cu  11 puncte.... citeste mai departe

Laszlo Balint: „Vreau să-i felicit pe băieți, au dat dovadă de mare caracter”

scris de Claudia Untaru / 15.08.2021 09:52 / 0 comentarii / 570 vizualizari
Golul lui Antal, din minutul 70, a  dus formaţia arădeană spre victorie. Antrenorul Laszlo Balint a spus că a fost un joc foarte bun.„Diferența a fost făcută de motivația jucătorilor mei pentru a demonstra că ceea ce s-a întâmplat săptămâna trecută la Botoșani a fost un accident. Vreau să-i... citeste mai departe

UPDATE Echipele celor două formații, la încălzire: UTA - Universitatea Craiova!

scris de Claudia Untaru / 14.08.2021 21:11 / 0 comentarii / 105 vizualizari
Meciul dintre UTA Arad și CS Universitatea Craiova va începe pe Arena Francisc Neuman, la ora 21: 30.UTA Arad: Fl. Iacob – Tomozei, Erico, Medjimorec, Baravykas – Batha, Passaglia – Roger, Ubbink, Miculescu – I. Hora. Rezerve: Balauru – Shlyakov, Vuckevic, Bustea, Vorobjovas, L. Antal, Isac,... citeste mai departe

UPDATE Îmbrăcaţi în roşu pentru a susţine Bătrâna Doamnă

scris de Claudia Untaru / 01.08.2021 21:20 / 0 comentarii / 653 vizualizari
Suporterii arădeni, îmbrăcaţi în roşu, aşa cum au promis, s-au prezentat la stadion cu câteva ore înainte de începerea partidei dintre UTA şi FCSB, în ciuda vremii nefavorabile.Meciul se va disputa începând cu ora 22.00. UTA va avea alături de ea aproximativ 8.500 de fani. Amintim că toate biletele... citeste mai departe