liga 2

Învinsă la Rapid, UTA păstrează primul loc în clasament

scris de Răzvan Crețu / 20.11.2019 18:07 / 0 comentarii / 44 vizualizari
UTA  a pierdut astăzi în deplasarea de la Rapid, meci restanţă al ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat slab, timoraţi, parcă preasţi de numele adversarului. Trei mii de suporteri au asistat la meci, printre care şi o mică galeria a UTA-ei.Rapidiştii au controlat meciul fără prea mari... citeste mai departe

UTA face egal la Metaloglobus, într-un meci spectaculos cu multe faze de poartă

scris de Răzvan Crețu / 17.11.2019 16:23 / 0 comentarii / 36 vizualizari
UTA îşi menţine prima poziţie în clasamentul ligii secunde de fotbal, în urma egalului obţinut, duminică, în deplasarea de l Metaloglobus. A fost 1-1, într-o partidă spectaculoasă, cu multe faze de poartă.Partida a fost una extrem de disputată, oricare din cele două combatate putând să-şi adjudece... citeste mai departe

UTA face egal la U Cluj, într-un meci în care îşi putea adjudeca toate punctele puse în joc

scris de Răzvan Crețu / 06.11.2019 21:02 / 0 comentarii / 67 vizualizari
UTA a remizat, 1-1, în deplasarea de pe Cluj Arena, într-o partidă restanţă a ligii secunde de fotbal. Arădenii putea pleca cu toate punctele de pe Someş, însă clujenii au egalat pe final de meci.Arădenii au deschis repede scorul, în minutul 11, atunci când Melinte trimite o pasă lungă către Rusu.... citeste mai departe

UTA câştigă „Derby-ul Vestului” şi urcă pe locul trei în clasamentul Ligii a II-a

scris de Răzvan Crețu / 20.10.2019 15:41 / 0 comentarii / 269 vizualizari
UTA câştigă „Derby-ul Vestului” şi reuşeşte să urce pe locul trei al clasamentului ligii secunde la fotbal. A fost un meci disputat cu tribunele pline, peste 3.500 de suporteri fiind prezenţi pe arena Motorul din Aradul Nou.Aproximativ 200 de fani timişoreni şi-au însoţit favoriţii la Arad, sub... citeste mai departe

UTA a făcut egal cu CS Mioveni și a ratat urcarea pe podium

scris de Răzvan Crețu / 15.09.2019 15:13 / 0 comentarii / 22 vizualizari
UTA și CS Mioveni au terminat la egalitate partida din cadrul ligii secunde de fotbal, disputată duminică la orele amiezii.A fost un meci echilibrat încheiat 1-1. Oaspeții arenei Motorul au deschis repede scorul, în minutul 8 al întâlnirii. Atunci, Balint a centrat de pe partea dreaptă iar... citeste mai departe

UTA a rezolvat rapid problema celor trei puncte din meciul cu Snagovul! A marcat de trei ori până în minutul 21!

scris de Răzvan Crețu / 31.08.2019 14:32 / 0 comentarii / 76 vizualizari
UTA s-a impus fără emoţii, în etapa cu numărul cinci a Ligii a II-a, în faţa formaţiei Sportul Snagov. A fost un sec 4-0, într-o partidă în care oaspeţii arenei “Motorul” nu au contat deloc.După 21 de minute de joc, UTA avea să conducă cu 3-0, moment din care a slăbit motoarele.Nici nu s-au aşezat... citeste mai departe

UTA reuşeşte să întoarcă rezultatul de la pauză şi bate pe ACS Poli Timişoara

scris de Răzvan Crețu / 09.03.2019 13:42 / 0 comentarii / 158 vizualizari
UTA a reuşit să se impună în partida de sâmbătă, disputată contra formaţiei ACS Poli Timişoara, cu scorul de 2-1. Arădenii au reuşit să întoarcă în partea a adoua a jocului rezultatul înregistrat la pauză şi să obţină astfel toate cele trei puncte puse în joc.Timişorenii au început meciul în forţă... citeste mai departe

Parcă nu voiau mai mult, aşa că...Ripensia bate UTA

scris de Răzvan Crețu / 02.03.2019 19:08 / 0 comentarii / 68 vizualizari
Ripensia şi UTA s-au întâlnit duminică, la Timişoara, într-o partidă a ligii secunde de fotbal. Arădenii au făcut un joc slab, dominarea existentă pe alocuri, a fost una sterilă. Trupa antrenată de Ionuţ Popa parcă nici nu şi-a propus mai mult şi în consecinţă roş-galbenii (i-am numit pe timişoreni... citeste mai departe

UTA pierde primul meci al noului sezon, în faţa bucureştenilor de la Daco-Getica

scris de Răzvan Crețu / 05.08.2018 15:08 / 0 comentarii / 106 vizualizari
UTA a debutat în sezonul competiţional 2018-2019 cu o înfrângere, în deplasarea de la Daco-Getica.Gazdele s-au impus cu 2-0, rezultat stabilit încă din prima repriză. A fost o partidă deschisă cu multe ocazii de gol, atât pentru arădeni, cât şi pentru gazde.Daco-Getica a deschis scorul repede, în... citeste mai departe