liga 2

UTA reuşeşte să întoarcă rezultatul de la pauză şi bate pe ACS Poli Timişoara

scris de Răzvan Crețu / 09.03.2019 13:42 / 0 comentarii / 158 vizualizari
UTA a reuşit să se impună în partida de sâmbătă, disputată contra formaţiei ACS Poli Timişoara, cu scorul de 2-1. Arădenii au reuşit să întoarcă în partea a adoua a jocului rezultatul înregistrat la pauză şi să obţină astfel toate cele trei puncte puse în joc.Timişorenii au început meciul în forţă... citeste mai departe

Parcă nu voiau mai mult, aşa că...Ripensia bate UTA

scris de Răzvan Crețu / 02.03.2019 19:08 / 0 comentarii / 67 vizualizari
Ripensia şi UTA s-au întâlnit duminică, la Timişoara, într-o partidă a ligii secunde de fotbal. Arădenii au făcut un joc slab, dominarea existentă pe alocuri, a fost una sterilă. Trupa antrenată de Ionuţ Popa parcă nici nu şi-a propus mai mult şi în consecinţă roş-galbenii (i-am numit pe timişoreni... citeste mai departe

UTA pierde primul meci al noului sezon, în faţa bucureştenilor de la Daco-Getica

scris de Răzvan Crețu / 05.08.2018 15:08 / 0 comentarii / 106 vizualizari
UTA a debutat în sezonul competiţional 2018-2019 cu o înfrângere, în deplasarea de la Daco-Getica.Gazdele s-au impus cu 2-0, rezultat stabilit încă din prima repriză. A fost o partidă deschisă cu multe ocazii de gol, atât pentru arădeni, cât şi pentru gazde.Daco-Getica a deschis scorul repede, în... citeste mai departe