fotbal

UTA bate Ripensia şi îşi continuă neperturbată marşul spre Liga I

scris de Răzvan Crețu / 29.02.2020 13:14 / 0 comentarii / 394 vizualizari
UTA a învins astăzi Ripensia Timişoara cu scorul de 3-0 şi îşi continuă neperturbată marşul spre prima scenă fotbalistică. Arădenii au controlat meciul, desfăşurat pe arena Motorul, de la început la sfârşit şi au luat, fără prea mari emoţii, toate cele trei puncte puse în joc.UTA a început bine... citeste mai departe

UTA câştigă fără drept de apel la Miercurea Ciuc. 6-0, după un meci în care arădenii au făcut legea

scris de Răzvan Crețu / 24.02.2020 19:31 / 0 comentarii / 56 vizualizari
UTA s-a impus în primul meci oficial din 2020, în deplasarea de la Miercurea Ciuc: 6-0, contra unei formaţii care, după jocul de azi, nu are ce căuta în a doua divizie valorică. Arădenii au înscris când au vrut şi nu au lăsat vreo speranţă gazdelor. Minutul 11 aduce prima reuşită a arădenilor. Un... citeste mai departe

Un meci al UTA-ei din acest campionat, suspect de blat! Mafia pariurilor ar fi stat în spatele unui 6-0!

scris de Răzvan Crețu / 08.01.2020 14:09 / 0 comentarii / 137 vizualizari
Marius Baciu, fostul antrenor al echipelor Turris Turnu Măgurele şi Daco Getica, vorbeşte, într-un interviu acordat digisport.ro despre o anchetă aFederaţiei Române de Fotbal care ar viza un meci al UTA-ei.Conform spuselor lui Baciu, meciul vizat de anumite suspiciuni este UTA –Daco Getica,... citeste mai departe

UTA e „campioană de toamnă”! Arădenii au încheiat 2019 cu o victorie în faţa Petrolului

scris de Răzvan Crețu / 08.12.2019 16:09 / 0 comentarii / 247 vizualizari
UTA a învins, în ultima partidă a anului, Petrolul Ploieşti. Arădenii s-au impus cu 3-0 şi încheie anul în postura de „campioană de toamnă”.Meciul se anunţa unul echilibrat şi dificil pentru trupa antrenată de Laszlo Balint, însă cartonaşul roşu luat de ploieşteanul Arnăutu, a făcut misiunea... citeste mai departe

UTA, la a treia înfrângere în această ediţie de campionat

scris de Răzvan Crețu / 01.12.2019 15:03 / 0 comentarii / 29 vizualizari
UTA a suferit cea de-a treia înfrângere în această ediţie de campionat, 0-1 în deplasarea de la Dunărea Călăraşi.Arădenii au început bine partida şi putea deschise scorul în minutul 3. Atunci, Rus primeşte o pasă excelentă de la Bustea, este liber cu portarul Krell, însă şutează în acesta. Dunărea... citeste mai departe

Meci “subţire”, dar UTA se alege cu trei puncte şi îşi consolidează poziţia de lider

scris de Răzvan Crețu / 24.11.2019 13:37 / 0 comentarii / 59 vizualizari
UTA a învins duminică echipa Farul Contanţa, în penultimul meci al turului de campionat. Partida nu a strălucit, însă arădenii s-au impus la limită, 1-0.  A fost un meci cu puţine faze de poartă, deşi cei peste 2.500 de spectatori prezenţi pe arena “Motorul” aşteptau o victorie mai clară şi un... citeste mai departe

Învinsă la Rapid, UTA păstrează primul loc în clasament

scris de Răzvan Crețu / 20.11.2019 18:07 / 0 comentarii / 44 vizualizari
UTA  a pierdut astăzi în deplasarea de la Rapid, meci restanţă al ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat slab, timoraţi, parcă preasţi de numele adversarului. Trei mii de suporteri au asistat la meci, printre care şi o mică galeria a UTA-ei.Rapidiştii au controlat meciul fără prea mari... citeste mai departe

UTA face egal la Metaloglobus, într-un meci spectaculos cu multe faze de poartă

scris de Răzvan Crețu / 17.11.2019 16:23 / 0 comentarii / 36 vizualizari
UTA îşi menţine prima poziţie în clasamentul ligii secunde de fotbal, în urma egalului obţinut, duminică, în deplasarea de l Metaloglobus. A fost 1-1, într-o partidă spectaculoasă, cu multe faze de poartă.Partida a fost una extrem de disputată, oricare din cele două combatate putând să-şi adjudece... citeste mai departe

UTA învinge Gloria Buzău şi este liderul Ligii a II-a!

scris de Răzvan Crețu / 13.11.2019 16:05 / 0 comentarii / 646 vizualizari
UTA a învins miercuri, într-o etapă intermediară a ligii secunde de fotbal, formaţia Gloria Buzău. A fost un categoric 3-0, după ce la pauză se consemna egalitatea. Rezultatul o duce pe UTA pe prima treaptă a clasamentului, însă trebuie ţinut cont de faptul că peste câteva ore CS Mioveni va juca,... citeste mai departe

UTA remizează la Piteşti şi este la două puncte de lider!

scris de Răzvan Crețu / 09.11.2019 16:58 / 0 comentarii / 41 vizualizari
FC Argeş şi UTA s-au duelat în cadrul etapei a XVI-a a ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat pentru poziţia de lider a diviziei, loc pe care l-ar fi ocupat în cazul unui succes. După  90 de minute de joc a fost o remiză albă, niciuna dintre formaţii nereuşind să marcheze.Piteştenii au... citeste mai departe