fotbal

UTA face egal la Turris, înaintea duelului cu Poli!

scris de Răzvan Crețu / 17.10.2019 09:21 / 0 comentarii / 17 vizualizari
UTA și Turris Turnu Măgurele au remizat la 1, în cadrul etapei intermediare disputatămiercuri. Arădenii au început curajos meciul și au avut câtyeva șanse bune de a deschide scorul. Arădenii au slăbit ritmul, iar gazdele au trecut la timona partidei. Până la pauză, teleormănenii au dominat, dar nu... citeste mai departe

Dinamo câştigă la Arad şi se califică în optimile Cupei României!

scris de Răzvan Crețu / 24.09.2019 20:05 / 0 comentarii / 63 vizualizari
Dinamo Bucureşti a câştigat partida disputată marţi la Arad contra UTA-ei. Formaţia arădeană a ţinut piept echipei bucureştene doar vreo 60 de minute, atât timp cât scorul a fost egal.Oaspeţii au deschis scorul prin Moldoveanu, cel care şutează perfect de la marginea careului mare. Moise egalează... citeste mai departe

UTA câştigă în deplasarea de la Pandurii, într-un meci cu şapte goluri!

scris de Răzvan Crețu / 21.09.2019 14:16 / 0 comentarii / 47 vizualizari
UTA s-a impus în deplasarea de la Târgu-Jiu, cu scorul de 5-2. La pauză, echipa lui Balint conducea cu 2-0 în urma dublei lui Ioniţă. Au fost două reuşite, în minutele 15 şi 17. L aprimul gol, A. Rus centrează precis şi Ioniţă reia cu capul în plasa gazdelor. La reuşita secundă, Ciprian Rus aşează... citeste mai departe

UTA a făcut egal cu CS Mioveni și a ratat urcarea pe podium

scris de Răzvan Crețu / 15.09.2019 15:13 / 0 comentarii / 22 vizualizari
UTA și CS Mioveni au terminat la egalitate partida din cadrul ligii secunde de fotbal, disputată duminică la orele amiezii.A fost un meci echilibrat încheiat 1-1. Oaspeții arenei Motorul au deschis repede scorul, în minutul 8 al întâlnirii. Atunci, Balint a centrat de pe partea dreaptă iar... citeste mai departe

UTA a rezolvat rapid problema celor trei puncte din meciul cu Snagovul! A marcat de trei ori până în minutul 21!

scris de Răzvan Crețu / 31.08.2019 14:32 / 0 comentarii / 76 vizualizari
UTA s-a impus fără emoţii, în etapa cu numărul cinci a Ligii a II-a, în faţa formaţiei Sportul Snagov. A fost un sec 4-0, într-o partidă în care oaspeţii arenei “Motorul” nu au contat deloc.După 21 de minute de joc, UTA avea să conducă cu 3-0, moment din care a slăbit motoarele.Nici nu s-au aşezat... citeste mai departe

UTA pierde la Ripensia, deşi a condus până în minutul 87! Meci cu două lovituri de la 11 metri!

scris de Răzvan Crețu / 24.08.2019 13:07 / 0 comentarii / 245 vizualizari
UTA a înregistrat primul eşec al acestui sezon competiţional, în deplasarea de la Ripensia Timişoara. Arădenii au condus până pe finalul meciului, atunci când gazdele au reuşit să întoarcă rezultatul.Prima parte a meciului a fost una echilibrată, cu ocazii de ambele părţi. Arădenii au reuşit să... citeste mai departe

UTA câştigă la scor de neprezentare cu Csikszereda şi bifează a treia victorie consecutivă

scris de Răzvan Crețu / 17.08.2019 13:57 / 0 comentarii / 243 vizualizari
UTA şi Csikszereda Miercurea Ciuc s-au întâlnit sâmbătă, pe stadionul Motorul, în cadrul etapei a treia a ligii secunde de fotbal.Arădenii au făcut o parte secundă de excepţie şi şi-au trecut în cont toate cele trei puncte puse în joc.Prima reprziză a fost una palidă, cu puţine faze de poartă.... citeste mai departe

UTA obţine o victorie nesperată contra Petrolului Ploieşti

scris de Răzvan Crețu / 12.08.2019 21:27 / 0 comentarii / 67 vizualizari
UTA a obţinut luni seara a doua victorie din acest sezon al ligii secunde la fotbal. Echipa antrenată de Laszlo Balint s-a impus cu un categoric 3-0, în deplasarea de la Ploieşti, însă realitatea din teren a fost alta decât ceea ce arată scorul. Gazdele au controlat partida de la un capăt la altul... citeste mai departe

UTA a debutat în noul sezon al Ligii a II-a cu o victorie clară. 3-0 contra Dunării Călărași

scris de Răzvan Crețu / 03.08.2019 17:22 / 0 comentarii / 47 vizualizari
UTA a debutat în noul sezon al Ligii a II-a cu o victorie clară, în fața Dunării Călărași: 3-0.La pauză, arădenii au condus cu 1-0, grație reușitei lui Bustea, cel care a reluat capul o minge centrată de pe partea dreaptă de Tomozei.Arădenii au controlat repriza, la fel cum s-a întâmplat și în... citeste mai departe