fotbal

UTA pierde acasă cu Gaz Metan, iar Balint dă vina pe greşelile din apărare şi atac. „Unii dintre băieți s-au trezit prea repede prea sus”

scris de Răzvan Crețu / 10.11.2020 08:45 / 0 comentarii / 59 vizualizari
UTA şi Gaz Metan Mediaş au încheiat, luni seara, etapa a zecea a Ligii 1. Formaţia medieşeană s-a impus la Arad cu 3-1, în urma unei partide în care a speculat bine erorile arădenilor. Oaspeţii deschid scorul în minutul 23, atunci când arădenii pierd balonul la jumătate terenului. Deaconu pasează... citeste mai departe

UTA câştigă la Botoşani, într-o partidă cu cinci goluri şi răsturnări de rezultate!

scris de Răzvan Crețu / 31.10.2020 21:19 / 0 comentarii / 300 vizualizari
UTA a reuşit, sâmbătă seara, la Botoşani o nouă victorie în deplasare. Formaţia antrenată de Laszlo Balint s-a impus cu 3-2, într-un meci cu spectaculoase răsturnări de situaţii.Arădenii au început partida în forţă, reuşind să deschidă scorul în minutul 4. Ongenda pierde balonul la mijlocul... citeste mai departe

UTA obţine egal la Hermannstadt! Cinci din şapte „X”-uri pentru trupa lui Balint

scris de Răzvan Crețu / 18.10.2020 21:03 / 0 comentarii / 101 vizualizari
UTA a obţinut un nou egal, în deplasarea de la Hermannstadt, partidă disputată la Mediaş. Meciul a fost unul frumos, în ciuda partidelor mai puţin reuşite ale celor două combatante şi în pofida ploii care a căzut necontenit pe tot parcursul celor 90 de minute.Gazdele încep meciul în forţă şi... citeste mai departe

UTA produce surpriza etapei şi învinge în „Ştefan cel Mare”!

scris de Răzvan Crețu / 28.09.2020 23:02 / 0 comentarii / 88 vizualizari
UTA a reuşit să se impună în deplasarea de luni seară de pe stadionul Dinamo, în ultima partidă a etapei a V-a. Arădenii au arătat ca o echipă solidă, cel puţin pe partea de apărare, acolo unde fundaşii nu s-au speriat de numele adversarilor.Dinamo începe partida în ofensivă şi are câteva ocazii de... citeste mai departe

UTA pierde primul meci din actualul sezon al Ligii I, după o partidă spectaculoasă cu Poli Iaşi

scris de Răzvan Crețu / 20.09.2020 21:39 / 0 comentarii / 170 vizualizari
UTA a pierdut duminică prima partidă din actualul sezon al Ligii I. La Arad a venit Politehnica Iaşi, o formaţie care a arătat mai multă maturitate în joc decât trupa antrenată de Laszlo Balint.Ieşenii încep mai bine meciul şi în minutul 23, Platini scapă singur cu portarul Moldovan, însă ratează... citeste mai departe

UTA-Campionii FC Argeş 1-1. Arădenii continuă seria egalurilor în Liga I

scris de Răzvan Crețu / 11.09.2020 20:28 / 0 comentarii / 103 vizualizari
UTA a terminat la egalitate, 1-1, în deplasarea de vineri de la Piteşti, în prima partidă a etapei a treia a Ligii I. Echipa lui Balint a deschis repede scorul, în minutul 11, atunci când în urma unei aruncări de la margine, balonul ajunge la Bustea, care cu un şut puternic de la 22 de metri... citeste mai departe

Pasiunea pentru minge o ţine mereu în teren. Jucătoare şi antrenoare Adriana Inoan face performanţă

scris de Claudia Untaru / 08.09.2020 11:12 / 0 comentarii / 608 vizualizari
Adriana Corina Inoan este sportiva din Arad care s-a făcut remarcată atât prin rezultatele ei de-a lungul carierei, cât şi a celor pe care îi antrenează. Născută în 1972 în comuna Iclod, judeţul Cluj, a început de mică să iubească sportul. Prima iubire a fost fotbalul datorită faptului că tatăl ei... citeste mai departe

UTA pierde în faţa Rapidului şi amână petrecerea promovării. Dacă va veni...

scris de Răzvan Crețu / 26.07.2020 21:22 / 1 comentariu / 61 vizualizari
UTA a fost învinsă pe teren propriu de Rapid Bucureşti, în play-off-ul ligii secunde de fotbal. Formaţia antrenată de Laszlo Balint a condus la jumătatea jocului şi totul părea că se va termina cu o petrecerea în centrul oraşului. Arădenii au deschis scorul prin Miculescu, în minutul 38. A fost o... citeste mai departe

UTA câştigă la Mioveni şi face un pas important spre Liga I

scris de Răzvan Crețu / 20.07.2020 19:31 / 0 comentarii / 102 vizualizari
UTA a obţinut, astăzi, prima victorie din play-off-ul Ligii a II - a. Luni seară arădenii s-au impus cu 2-0 în deplasarea de la Mioveni şi face un pas important spre prima ligă valorică a fotbalului românesc. Arădenii au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Ursu. Acesta a marcat din voleu după... citeste mai departe

UTA remizează cu Petrolul, după o primă repriză penibilă a arădenilor!

scris de Răzvan Crețu / 15.07.2020 20:37 / 0 comentarii / 110 vizualizari
UTA a remizat, miercuri seara, cu Petrolul Ploieşti, într-o partidă din play-off-ul ligii secunde de fotbal. Meciul, disputat pe arena Motorul, a fost unul care a dat mari emoţii suporterilor alb-roşii.UTA a avut o primă repriză penibilă, în care coşmarul „Turris” părea că se va abate din nou... citeste mai departe