fc arges

UTA-Campionii FC Argeş 1-1. Arădenii continuă seria egalurilor în Liga I

scris de Răzvan Crețu / 11.09.2020 20:28 / 0 comentarii / 103 vizualizari
UTA a terminat la egalitate, 1-1, în deplasarea de vineri de la Piteşti, în prima partidă a etapei a treia a Ligii I. Echipa lui Balint a deschis repede scorul, în minutul 11, atunci când în urma unei aruncări de la margine, balonul ajunge la Bustea, care cu un şut puternic de la 22 de metri... citeste mai departe

UTA a promovat în Liga I!

scris de Răzvan Crețu / 02.08.2020 20:36 / 0 comentarii / 564 vizualizari
UTA are reuşit să promoveze pe prima scenă fotbalistică a ţării, în urma rezultatelor înregistrate în ultima etapă a play-off-ului.  Aşadar, după 12 ani, echipa fanion a Aradului revine în Liga I. Arădenii au terminat la egalitate partida din deplasare de la FC Argeş, terminând pe prima... citeste mai departe

UTA joacă azi cu promovarea pe masă! Ce variante au elevii lui Balint!

scris de Răzvan Crețu / 02.08.2020 10:32 / 0 comentarii / 70 vizualizari
UTA joacă duminică, de la ora 18,30, o partidă ce poate fi decisivă pentru promovarea în Liga I. Înaintea ultimei runde a play-off-ului, arădenii ocupă prima poziţie cu 29 de puncte, urmaţi de CS Mioveni, cu 27 de puncte şi Campionii FC Argeş, cu 26 de puncte.În cazul unei victorii sau a unui... citeste mai departe

UTA remizează la Piteşti şi este la două puncte de lider!

scris de Răzvan Crețu / 09.11.2019 16:58 / 0 comentarii / 41 vizualizari
FC Argeş şi UTA s-au duelat în cadrul etapei a XVI-a a ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat pentru poziţia de lider a diviziei, loc pe care l-ar fi ocupat în cazul unui succes. După  90 de minute de joc a fost o remiză albă, niciuna dintre formaţii nereuşind să marcheze.Piteştenii au... citeste mai departe

UTA, la a treia înfrângere consecutivă! Dacă te gândeşti că vine meciul cu Petrolul...

scris de Răzvan Crețu / 18.11.2018 15:42 / 0 comentarii / 37 vizualizari
UTA pare să devină „ciuca” bătăilor în Liga a II-a. Partida de duminică, contra celor de la FC Argeş, nu adus vreun punct pentru formaţia antrenată de Ionuţ Popa.A fost 2-1 pentru piteşteni, însă arădenii nu au prea arătat multe.Oaspeţii arenei „Motorul” au deschis scorul în prima parte a meciului... citeste mai departe