Parcă nu voiau mai mult, aşa că...Ripensia bate UTA

Ripensia şi UTA s-au întâlnit duminică, la Timişoara, într-o partidă a ligii secunde de fotbal. Arădenii au făcut un joc slab, dominarea existentă pe alocuri, a fost una sterilă. Trupa antrenată de Ionuţ Popa parcă nici nu şi-a propus mai mult şi în consecinţă roş-galbenii (i-am numit pe timişoreni) s-au impus la limită. Avea să fie 1-0 după 90 de minute de joc, în urma golului marcat de Mansour, în debutul reprizei secunde, minutul 47.

UTA a încercat, deşi pentru unii e prea mult spus, să egaleze. Arădenii au reuşit să trimită mingea în poarta timişorenilor, cu jumătate de oră înainte de final, însă reuşita a fost anulată pe motiv de offside.

În urma acestei partide, echipa arădeană se situează pe locul opt. Nici vorbă de promovarea în prima ligă, dar nici emoţii de „C”...

Sursa foto: sporttim.ro