Învinsă la Rapid, UTA păstrează primul loc în clasament

UTA  a pierdut astăzi în deplasarea de la Rapid, meci restanţă al ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat slab, timoraţi, parcă preasţi de numele adversarului. Trei mii de suporteri au asistat la meci, printre care şi o mică galeria a UTA-ei.

Rapidiştii au controlat meciul fără prea mari emoţii, formaţia antrenată de Balint a făcut practic figuraţie.

Bucureştenii deschid scorul în minutul 22, prin Djuric, în urma unei apse primită de la Jorza. Era primul semn al slăbiciunii ofensivei arădene.

Şase minute mai târziu, Sefer centrează perfect pentru Hlistei, iar fostul jucăto al UTA-ei marchează pentru 2-0. A fost momentul în care giuleşteniis-au arătat mulţumiţi de rezultatul de pe tabelă, în condiţiile în care UTA nu ridica mari pretenţii.

După pauză, UTA ar fi trebuit să iasă mai motivată de la vestiare, însă cele mai mari oportunită de a înscrie le-au avut tot gazdele întâlnirii.

Partida s-a încheiat cu scorul stabilit în minutul 28, însă poziţia în clasament a arădenilor nu a fost afectată. UTA rămâne lider, chiar dacă rapidiştii s-au apropiat în clasament.

Rapid: Al. Tătaru – I. Voicu, Al. Iacob, Mallo, Goge – Lazăr, Jorza, Djuric – Sefer, Labeau, Hlistei.

UTA: Fl. Iacob – A. Rus, Fl. Ilie, Melinte, Tomozei – Moise, Hrezdac – Miculescu, Ioniță, Bustea – Buhăcianu.

Sursa foto: digisport.ro