Sport

UTA face egal la Turris, înaintea duelului cu Poli!

scris de Răzvan Crețu / 17.10.2019 09:21 / 0 comentarii / 14 vizualizari
UTA și Turris Turnu Măgurele au remizat la 1, în cadrul etapei intermediare disputatămiercuri. Arădenii au început curajos meciul și au avut câtyeva șanse bune de a deschide scorul. Arădenii au slăbit ritmul, iar gazdele au trecut la timona partidei. Până la pauză, teleormănenii au dominat, dar nu... citeste mai departe

Paul Avram (Şoimii Lipova) a luat medalia de aur la Cupa Mondială a Ungariei la Skandenberg!

scris de Răzvan Crețu / 13.10.2019 13:10 / 0 comentarii / 1199 vizualizari
Arădeanul Paul Avram, 31 de ani, a reuşit să câştige medalia de aur la categoria la care a concurat la Cupă Mondială a Ungariei al Skandenberg. Sportivul a reuşit să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la categoria 85 de kilograme.  Paul Avram, multiplu campion naţional, este legitimat... citeste mai departe

Performanțe remarcabile pentru Dum Dance Team Arad. Din nou campioni naționali la dans sportiv

scris de Claudia Untaru / 08.10.2019 10:29 / 0 comentarii / 309 vizualizari
Sub îndrumarea antrenorului Andrei Claudiu Dumitrașcu, sportivii Dum Dance Team - Oprescu Horea și Cristea Sonia, au câștigat din nou Campionatul Național de Dans Sportiv pe Clase al României de aceasta data la clasa D 14/15 ani, competiție de mare anvergura desfășurată weekend-ul trecut în... citeste mai departe

Soţii Bişcă din Arad, la Campionatele Naţionale de Culturism şi Fitness de la Sibiu!

scris de Claudia Untaru / 06.10.2019 18:43 / 0 comentarii / 725 vizualizari
Aradul s-a remarcat din nou prin participarea celor de la C.S.XOX GYM Arad la Campionatul Naţional de Culturism şi Fitness care s-a desfăşurat, duminică, la Sibiu.De această dată nu a participat doar Constantin Bişcă, ci şi soţia lui Dana, care se antrenează doar de puţin timp. „Locul 5 finalistă... citeste mai departe

Dinamo câştigă la Arad şi se califică în optimile Cupei României!

scris de Răzvan Crețu / 24.09.2019 20:05 / 0 comentarii / 63 vizualizari
Dinamo Bucureşti a câştigat partida disputată marţi la Arad contra UTA-ei. Formaţia arădeană a ţinut piept echipei bucureştene doar vreo 60 de minute, atât timp cât scorul a fost egal.Oaspeţii au deschis scorul prin Moldoveanu, cel care şutează perfect de la marginea careului mare. Moise egalează... citeste mai departe

400 de lei pentru un bilet! Atât costă, pe piața neagră, intrarea la meciul UTA-Dinamo!

scris de Răzvan Crețu / 24.09.2019 09:47 / 0 comentarii / 223 vizualizari
De mult timp, Aradul nu a mai fost martorul unui meci de fotbal cu bilete la negru și la un preț mult crescut față de cel oficial. Partida dintre UTA și Dinamo București, din cadrul 16-imilor Cupei României, aduce nebunia biletelor. Cum arena pe care se va juca meciul este prea mică, cel mult 3.500... citeste mai departe

UTA câştigă în deplasarea de la Pandurii, într-un meci cu şapte goluri!

scris de Răzvan Crețu / 21.09.2019 14:16 / 0 comentarii / 47 vizualizari
UTA s-a impus în deplasarea de la Târgu-Jiu, cu scorul de 5-2. La pauză, echipa lui Balint conducea cu 2-0 în urma dublei lui Ioniţă. Au fost două reuşite, în minutele 15 şi 17. L aprimul gol, A. Rus centrează precis şi Ioniţă reia cu capul în plasa gazdelor. La reuşita secundă, Ciprian Rus aşează... citeste mai departe

Clubul UTA mărește considerabil prețul biletelor pentru meciul cu Dinamo București

scris de Răzvan Crețu / 17.09.2019 19:36 / 0 comentarii / 144 vizualizari
Conducerea clubului UTA a decis prețul biletelor pentru confruntarea din Cupa României cu Dinamo București. Partida din cadrul 16-imilor competiției se va desfășura pe arena Motorul, în data de 24 septembrie, de la ora 16,30.Dacă prețul unui bilet de intrare la un meci de campionat costă 15 lei, la... citeste mai departe

Patru sportivi ai CS Combat Team s-au remarcat la un eveniment desfășurat în Ungaria

scris de Claudia Untaru / 16.09.2019 14:45 / 0 comentarii / 342 vizualizari
Sportivi ai CS Combat Team au participat la evenimentul sportiv 100 Fight Challenge, organizat de Shihan Zsiga Zsolt în Oroshaza-Ungaria.La eveniment au participat peste 300 de sportivi din 12 țări, 16 Organizații Mondiale, amatori și profesionisti, copii și adulți.„Suntem mândri de cei patru... citeste mai departe

UTA a făcut egal cu CS Mioveni și a ratat urcarea pe podium

scris de Răzvan Crețu / 15.09.2019 15:13 / 0 comentarii / 22 vizualizari
UTA și CS Mioveni au terminat la egalitate partida din cadrul ligii secunde de fotbal, disputată duminică la orele amiezii.A fost un meci echilibrat încheiat 1-1. Oaspeții arenei Motorul au deschis repede scorul, în minutul 8 al întâlnirii. Atunci, Balint a centrat de pe partea dreaptă iar... citeste mai departe