Sport

UTA profită de meciul cu Poli şi le bagă suporterilor “pe gât” biletele-pachet

scris de Răzvan Crețu / 19.04.2018 18:48 / 0 comentarii / 34 vizualizari
Conducătorii clubului de fotbal UTA au găsit o metodă numai bună de făcut bani. Nu prin vânzarea vreunui jucător, ci prin introducerea biletelor-pachet. Profitând de interesul ridicat al microbiştilor pentru contruntarea cu Poli Timişoara, din liga secundă, partidă programată pentru data de 24... citeste mai departe

UTA pierde fără drept de apel în faţa Sportului Snagov

scris de Răzvan Crețu / 15.04.2018 13:04 / 0 comentarii / 183 vizualizari
UTA  pierdut partida disputată duminică împotriva formaţiei Sportul Snagov.Oaspeţii au controlat meciul de la un capăt la altul, iar problema învingătoarei nu s-a putut pune decât puţine minute.Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, în urtma unei lovituri de colţ. Bustea a centrat de pe... citeste mai departe

UTA pierde la Călăraşi şi înregistrează prima înfrângere după patru etape

scris de Răzvan Crețu / 01.04.2018 15:32 / 0 comentarii / 91 vizualizari
UTA  a pierdut, duminică, partida desfăşurată  contra Dunării Călăraşi, din cadrul etapei a XXVII-a a Ligii a II-a. Arădenii aveau patru partide fără înfrângere, înainte de disputa de la Călăraşi.Gazdele au controlat meciul şi au deschis scorul încă din minutul 11, atunci când centratrea... citeste mai departe

Gimnasta arădeancă Alenia Biringer, încă o bătaie de joc a statului român. Deși este multiplă medaliată nu este sprijinită de autorități

scris de Claudia Untaru / 29.03.2018 10:09 / 0 comentarii / 879 vizualizari
Strălucește ori de câte ori participă la o competiție. Este ambițiosă, face sacrificii, nu se alimentează ca orice copil de vârsta ei și nu are timp să se joace. Este vorba despre Aleniei Biringer, o fetiță de 12 ani din Arad, care după medaliile primite de-a lungul aniilor poate fi numită fata de... citeste mai departe

UTA obţine un punct la Mioveni. Egalul care nu ajută nicio combatantă

scris de Răzvan Crețu / 28.03.2018 21:26 / 0 comentarii / 25 vizualizari
 UTA şi CS Mioveni au disputant miercuri seara partida contând pentru etapa a XXVI-a a ligii secunde.Gazdele au controlat prima repriză şi au intrat la vestiare cu avantajul golului lui Rădescu. Acesta a marcat pentru Mioveni în minutul 17, după un şut năpraznic tras la vinclul porţii arădene.... citeste mai departe

Marcel Urban a dat nou rateu la ICIM, după ce echipa a luat peste 2,7 milioane de lei din banii arădenilor

scris de Răzvan Crețu / 28.03.2018 11:26 / 0 comentarii / 135 vizualizari
Echipa de baschet feminin FCC ICIM Arad a pierdut duelul din sferturile de finală ale play-off-ului Ligii Naționale, în fața formației din Brașov. În urma acestui rezultat, echipa arădeană va evolua în grupa pentru locurile 5-8.Deși înainte de startul acestei ediții de campionat, președintele... citeste mai departe

UTA obţine victoria în faţa celor de la Afumaţi, după un început „criminal” de partidă

scris de Răzvan Crețu / 25.03.2018 13:56 / 0 comentarii / 180 vizualizari
Formaţia antrenată de Todea  a reuşit să învingă, duminică la Şiria, formaţia CS Afumaţi şi să îşi adjudece toate cele trei puncte puse în jos.Arădenii au început ezitant partida şi s-au văzut conduşi încă din minutul 14, atunci când Vasile a deschis scorul pentru oaspeţi. A fost un şut din... citeste mai departe

UTA remizează la Baloteşti şi rămâne în zona periculoasă a clasamentului

scris de Răzvan Crețu / 17.03.2018 12:53 / 0 comentarii / 66 vizualizari
UTA  remizat la doi, în meciul de sâmbătă disputat la Baloteşti. Echipa antrenată de Todea a fost condusă până spre finalul meciului, dar arădenii au reuşit să obţină un punct din această dispută.Gazdele au deschis scorul în minutul 19, atunci când Herea a transformat un penalty obţinut tot de... citeste mai departe

UTA și Hermannstadt au remizat. Ionuţ Popa, injurat pe tot parcursul meciului

scris de Răzvan Crețu / 11.03.2018 14:02 / 0 comentarii / 99 vizualizari
UTA și liderul diviziei secunde, FC Hermannstadt, au incheiat la egalitate partida din cadrul etapei cu numărul XXIV, disputată duminică la Șiria.Înainte de startul partidei s-a păstrat un moment de reculegere in memoria fostului jucător al UTA-ei Emerich Hirmler și in memoria fostului component al... citeste mai departe

Fost fotbalist al UTA-ei, mort seara trecută!

scris de Răzvan Crețu / 06.03.2018 11:14 / 0 comentarii / 780 vizualizari
Fostul fotbalist al echipelor arădene UTA, Strungul și Vagonul, Emerich „Imi” Hirmler, a decedat luni seara, la vârsta de 58 de ani.Acesta suferea de o boală incurabilă, iar organisul lui a cedat seara trecută.„Tristețe în familia Bătrânei Doamne, după vestea primită în seara de 5 martie: s-a stins... citeste mai departe