Sport

Coregrafie impresionantă la meciul dintre UTA şi FC U Craiova

scris de Claudia Untaru / 17.10.2021 21:37 / 0 comentarii / 116 vizualizari
UTA a revenit, duminică, după o pauză în campionatul Ligii 1 cu meciul pe teren propriu contra celor de la FC U Craiova. A fost un meci spectaculos, mai ales în tribună. Minutul 13 a adus golul mult aşteptat de suporterii echipei UTA. A fost golul care a dus şi spre victoria din această seară a... citeste mai departe

Suporterii nevaccinaţi îşi donează abonamentele celor vaccinaţi şi cer montarea unui ecran pentru urmărirea meciului

scris de Claudia Untaru / 14.10.2021 08:05 / 0 comentarii / 4696 vizualizari
Suporterii echipei UTA care sunt nevaccinaţi cer montarea unui ecran lângă stadion pentru a putea urmări meciul dintre UTA şi FC U Craiova 1948 (duminică, ora 17.30).„Oare nu se poate monta un ecran lângă stadion  unde să putem vedea meciul și noi ăștia nevaccinaţi ca să putem susține echipa... citeste mai departe

Atacantul ceh Tomas Wagner, la UTA

scris de Claudia Untaru / 11.10.2021 20:59 / 0 comentarii / 43 vizualizari
Atacul roș-alb e întărit, începând de astăzi, cu atacantul ceh Tomas Wagner.Născut pe 6 martie 1990, la Praga, Wagner a bifat sâmbăta trecută primele sale minute în tricoul UTA-ei, în amicalul cu Ripensia (4-2), când a contribuit la ultimul gol arădean, după ce fusese protagonist în câteva faze... citeste mai departe

Baronul Francisc Neuman, în tribunele arenei care-i poartă numele

scris de Claudia Untaru / 09.10.2021 17:39 / 0 comentarii / 1319 vizualizari
Statuia de bronz, în mărime naturală, reprezentându-l pe baronul Francisc Neuman în timp ce asistă la un meci de fotbal pe stadion, a fost montată. Anunţul a fost făcut de primarul Aradului, Călin Bibarţ, care s-a aflat la stadion în rondul de seară.„De dimineaţă s-a muncit intens pentru a pune... citeste mai departe

Sportivii arădeni de la două cluburi au pus Aradul pe harta dansului

scris de Claudia Untaru / 05.10.2021 14:33 / 0 comentarii / 505 vizualizari
Sportivii de la două cluburi arădene de dans s-au întors de la Campionatele Naționale de Clasă 2021, care au avut loc în 2 -3 octombrie la Braşov, cu numeroase medalii.Este vorba despre copiii de la Dum Dance Team şi Dans Royal Steps.Astfel, perechile royale se întorc victorioase acasă aducând... citeste mai departe

Sportivii de la Sport Club Tiger Arad cuceresc și podiumul mondial după cel naţional

scris de Claudia Untaru / 01.10.2021 19:45 / 0 comentarii / 394 vizualizari
Sportivii arădeni de la Club Tiger, coordonaţi de Liviu Meseşan, sunt din nou campionii României. Aceştia au adus un aport important la Campionatele Montiale de Karate Wukf, România terminând pe primul loc în ierarhia mondială.La campionat au participat 1320 de sportivi de pe cinci continente şi 39... citeste mai departe

Academia UTA a dominat „Centenarul Poli”. Victorie pentru echipele 2012, 2014 şi 2015!

scris de Claudia Untaru / 05.09.2021 22:03 / 0 comentarii / 751 vizualizari
Trei echipe ale Academiei UTA s-au întors de la Timişoara cu Locul I. Este vorba despre UTA 2012, 2014 şi 2015. Competiţia a fost organizată cu prilejul aniversării a 100 de ani de Politehnica Timişoara. Au participat aproape 100 echipe de juniori din ţară şi străinătate. Competiţia fiind... citeste mai departe

Echipele Vestului, pe podium la Braşov Junior's Cup: UTA locul I, Ripensia Timișoara locul II

scris de Claudia Untaru / 30.08.2021 09:00 / 0 comentarii / 485 vizualizari
Timp de patru zile zeci de echipe din ţară au participat la Braşov Junior's Cup. Printre ele s-au aflat UTA şi Ripensia Timișoara (2014). Ambele echipe s-au impus cu rezultate bune în grupele din care au făcut parte, iar la final au ajuns să lupte, din nou împreună, pentru locurile I şi II.  ... citeste mai departe

UTA a învins echipa FC Voluntari cu scorul de 2-0. Liviu Ciobotariu a felicitat echipa gazdă!

scris de Claudia Untaru / 22.08.2021 22:47 / 0 comentarii / 460 vizualizari
Bucurie mare pentru echipa UTA-ei şi pentru suporterii arădeni. Minutul 74 a adus primul gol echipei gazdei. Acesta a fost marcat de David Miculescu. După alte câteva minute s-a marcat al doilea gol. Acesta a fost dat de Junio Roger în minutul 82. Astfel, echipa este pe locul 5, cu  11 puncte.... citeste mai departe

Laszlo Balint: „Vreau să-i felicit pe băieți, au dat dovadă de mare caracter”

scris de Claudia Untaru / 15.08.2021 09:52 / 0 comentarii / 567 vizualizari
Golul lui Antal, din minutul 70, a  dus formaţia arădeană spre victorie. Antrenorul Laszlo Balint a spus că a fost un joc foarte bun.„Diferența a fost făcută de motivația jucătorilor mei pentru a demonstra că ceea ce s-a întâmplat săptămâna trecută la Botoșani a fost un accident. Vreau să-i... citeste mai departe