Arădeanul Adrian Petre a marcat pentru România U21, într-un meci în care am spulberat Croaţia!

Arădeanul Adrian Petre a reuşit să marcheze golul cu numărul patru al naţionalei de tineret a României, la Campionatul European din Italia. Partida de debut a tricolorilor mici a avut loc în San Marino, contra Croaţiei. Ai noştri au început excelent meciul şi după 15 minute conduceau cu 2-0, în urma reuşitelor lui Puşcaş şi Hagi. Până la pauză, croaţii au redus din handicap. Partea secundă avea să ne aparţină, românii reuşind să mai înscrie de două ori: prin Băluţă şi Petre.

Arădeanul, actualmente jucător al formaţiei Esjberg, a intrat în teren în minutul 88, în locul lui Puşcaş. În al treilea minut al prelungirilor a reuşit, după decizia luată cu ajutorul VAR, să îşi treacă numele pe lista marcatorilor.