UTA face egal la U Cluj, într-un meci în care îşi putea adjudeca toate punctele puse în joc

UTA a remizat, 1-1, în deplasarea de pe Cluj Arena, într-o partidă restanţă a ligii secunde de fotbal. Arădenii putea pleca cu toate punctele de pe Someş, însă clujenii au egalat pe final de meci.

Arădenii au deschis repede scorul, în minutul 11, atunci când Melinte trimite o pasă lungă către Rusu. Acesta primeşte balonul la limita careului mare şi îl execută, cu un şut plasat, pe portaul clujean.

Până la finele primei reprize, ocaziile de gol alternează, însă tabela de marcaj rămâne neschimbată.

Partea a doua a jocului este una deschisă cu faze de poartă pentru ambele echipe. În minutul 87, o lovitură liberă, executată de Goga aduce egalarea. Balonul este deviat în propria poartă de A. Rus, iar portarul Iacob este învins.

În urma acestui rezultat, UTA e pe locul doi, la doar trei puncte de CS Mioveni, echipa argeşeană având disputate trei meciuri în plus faţă de formaţia antrenată de Balint.

U. Cluj: Dur-Bozoancă – Kay, Art. Crăciun, Inacio Miguel (min. 84 Pârvulescu) – Takacs (min. 67 Guejd), G. Florescu (min. 76 Miranda), Dican, Taub – Gavra, Goga, Al. Pop.

UTA: Iacob – A. Rus, Melinte,Fl. Ilie, Tomozei – Ursu (min. 85 Miculescu), Hrezdac (min. 72 Isac), Moise, Bustea – C. Rus (min. 64 Ioniţă), Buhăcianu.