Sport

Învinsă la Rapid, UTA păstrează primul loc în clasament

scris de Răzvan Crețu / 20.11.2019 18:07 / 0 comentarii / 31 vizualizari
UTA  a pierdut astăzi în deplasarea de la Rapid, meci restanţă al ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat slab, timoraţi, parcă preasţi de numele adversarului. Trei mii de suporteri au asistat la meci, printre care şi o mică galeria a UTA-ei.Rapidiştii au controlat meciul fără prea mari... citeste mai departe

UTA face egal la Metaloglobus, într-un meci spectaculos cu multe faze de poartă

scris de Răzvan Crețu / 17.11.2019 16:23 / 0 comentarii / 36 vizualizari
UTA îşi menţine prima poziţie în clasamentul ligii secunde de fotbal, în urma egalului obţinut, duminică, în deplasarea de l Metaloglobus. A fost 1-1, într-o partidă spectaculoasă, cu multe faze de poartă.Partida a fost una extrem de disputată, oricare din cele două combatate putând să-şi adjudece... citeste mai departe

Aur şi argint arădean la Cupa României la Skandenberg!

scris de Răzvan Crețu / 17.11.2019 10:12 / 0 comentarii / 915 vizualizari
Arădenii Paul Avram şi Robin Bretean au făcut cinste Aradului, încă o dată, cu braţe de fier. În data de 16 noiembrie 2019 a avut loc, la Braşov, Cupa României la Skandenberg. Competiţia a fost organizată în premieră în ţara noastră.Paul Avram şi Robin Breteran sunt sportivi legitimaţi la clubul... citeste mai departe

UTA învinge Gloria Buzău şi este liderul Ligii a II-a!

scris de Răzvan Crețu / 13.11.2019 16:05 / 0 comentarii / 637 vizualizari
UTA a învins miercuri, într-o etapă intermediară a ligii secunde de fotbal, formaţia Gloria Buzău. A fost un categoric 3-0, după ce la pauză se consemna egalitatea. Rezultatul o duce pe UTA pe prima treaptă a clasamentului, însă trebuie ţinut cont de faptul că peste câteva ore CS Mioveni va juca,... citeste mai departe

Arădeanca Dana Bişcă a obţinut locul I la senioare la un concurs de fitness

scris de Claudia Untaru / 11.11.2019 17:41 / 0 comentarii / 381 vizualizari
Soţii Constantin şi Dana Bişcă au fost din nou pe podium, zilele trecute. Cei doi au participat atât la Concursul Internaţional Clasic Florin Teodorescu Culturism şi Fitness Lugoj, cât şi la Concursul Internațional de Culturism și Fitness „Cupa libertății” Timişoara. La cele două concursuri au... citeste mai departe

UTA remizează la Piteşti şi este la două puncte de lider!

scris de Răzvan Crețu / 09.11.2019 16:58 / 0 comentarii / 41 vizualizari
FC Argeş şi UTA s-au duelat în cadrul etapei a XVI-a a ligii secunde de fotbal. Arădenii au jucat pentru poziţia de lider a diviziei, loc pe care l-ar fi ocupat în cazul unui succes. După  90 de minute de joc a fost o remiză albă, niciuna dintre formaţii nereuşind să marcheze.Piteştenii au... citeste mai departe

UTA face egal la U Cluj, într-un meci în care îşi putea adjudeca toate punctele puse în joc

scris de Răzvan Crețu / 06.11.2019 21:02 / 0 comentarii / 67 vizualizari
UTA a remizat, 1-1, în deplasarea de pe Cluj Arena, într-o partidă restanţă a ligii secunde de fotbal. Arădenii putea pleca cu toate punctele de pe Someş, însă clujenii au egalat pe final de meci.Arădenii au deschis repede scorul, în minutul 11, atunci când Melinte trimite o pasă lungă către Rusu.... citeste mai departe

UTA câştigă în Valea Domanului şi este pe loc de Liga I!

scris de Răzvan Crețu / 27.10.2019 14:41 / 0 comentarii / 134 vizualizari
UTA a reuşit să obţină duminică o frumoasă victorie, în deplasarea de la Reşita. Formaţia lui Laszlo Balint a început hotărâtă partida şi în minutul 2 reuşeşte să deschidă scorul. În urma unei lovituri de colţ, C. Rus marchează şi duce UTA în avantaj.Arădenii nu cedează iniţiativa şi în minutul 23... citeste mai departe

Mai mulți arădeni au urcat pe podium la Campionatul Național de Veterani (Judo)

scris de Claudia Untaru / 21.10.2019 11:20 / 0 comentarii / 313 vizualizari
Mai mulți arădeni au obținut medalii la Campionatul Național de Veterani la  Judo al MAI care s-a desfășurat, zilele trecute, în Poiana Brașov.Lotul arădean a obținut: medalia de aur prin Victor  Balașoiu - categoria 90 kg, medalii de argint Liviu Coreniuc- categoria 100 kg, Marian Ghiță... citeste mai departe

UTA câştigă „Derby-ul Vestului” şi urcă pe locul trei în clasamentul Ligii a II-a

scris de Răzvan Crețu / 20.10.2019 15:41 / 0 comentarii / 269 vizualizari
UTA câştigă „Derby-ul Vestului” şi reuşeşte să urce pe locul trei al clasamentului ligii secunde la fotbal. A fost un meci disputat cu tribunele pline, peste 3.500 de suporteri fiind prezenţi pe arena Motorul din Aradul Nou.Aproximativ 200 de fani timişoreni şi-au însoţit favoriţii la Arad, sub... citeste mai departe