Sport

UTA câştigă în deplasarea de la Pandurii, într-un meci cu şapte goluri!

scris de Răzvan Crețu / 21.09.2019 14:16 / 0 comentarii / 2 vizualizari
UTA s-a impus în deplasarea de la Târgu-Jiu, cu scorul de 5-2. La pauză, echipa lui Balint conducea cu 2-0 în urma dublei lui Ioniţă. Au fost două reuşite, în minutele 15 şi 17. L aprimul gol, A. Rus centrează precis şi Ioniţă reia cu capul în plasa gazdelor. La reuşita secundă, Ciprian Rus aşează... citeste mai departe

Clubul UTA mărește considerabil prețul biletelor pentru meciul cu Dinamo București

scris de Răzvan Crețu / 17.09.2019 19:36 / 0 comentarii / 127 vizualizari
Conducerea clubului UTA a decis prețul biletelor pentru confruntarea din Cupa României cu Dinamo București. Partida din cadrul 16-imilor competiției se va desfășura pe arena Motorul, în data de 24 septembrie, de la ora 16,30.Dacă prețul unui bilet de intrare la un meci de campionat costă 15 lei, la... citeste mai departe

Patru sportivi ai CS Combat Team s-au remarcat la un eveniment desfășurat în Ungaria

scris de Claudia Untaru / 16.09.2019 14:45 / 0 comentarii / 337 vizualizari
Sportivi ai CS Combat Team au participat la evenimentul sportiv 100 Fight Challenge, organizat de Shihan Zsiga Zsolt în Oroshaza-Ungaria.La eveniment au participat peste 300 de sportivi din 12 țări, 16 Organizații Mondiale, amatori și profesionisti, copii și adulți.„Suntem mândri de cei patru... citeste mai departe

UTA a făcut egal cu CS Mioveni și a ratat urcarea pe podium

scris de Răzvan Crețu / 15.09.2019 15:13 / 0 comentarii / 21 vizualizari
UTA și CS Mioveni au terminat la egalitate partida din cadrul ligii secunde de fotbal, disputată duminică la orele amiezii.A fost un meci echilibrat încheiat 1-1. Oaspeții arenei Motorul au deschis repede scorul, în minutul 8 al întâlnirii. Atunci, Balint a centrat de pe partea dreaptă iar... citeste mai departe

UTA-Dinamo se joacă pe Motorul

scris de Răzvan Crețu / 15.09.2019 09:20 / 0 comentarii / 53 vizualizari
Partida din cadrul 16-imilor Cupei României, dintre UTA și Dinamo, se va disputa pe arena Motorul, marți, 24 septembrie, de la ora 16,30. Deși Digi Sport, televiziunea care va tranmite în direct meciul, dorea ca acesta să se desfășoare în prime-time, la lumina reflectoarelor, varianta a căzut.... citeste mai departe

UTA reușește să aducă Dinamo la Arad. Lipsa de interes a autorităților va face ca meciul să nu poată avea loc, în condiții decente, pe o arenă din municipiu

scris de Răzvan Crețu / 12.09.2019 17:29 / 0 comentarii / 311 vizualizari
UTA va întâlni Dinamo București, în 16-imile Cupei României, în urma tragerii la sorți a partidelor din această fază a competiției.Problema cea mare e că pentru un asemenea meci, Aradul nu are stadion. Arena Francisc Neuman e în lucru de mai bine de cinci ani, pe Motorul sau alte arene din județul... citeste mai departe

Arădeanca Anamaria Lazăr, o speranță a fitness-ului

scris de Claudia Untaru / 10.09.2019 14:21 / 0 comentarii / 1215 vizualizari
Doi arădeni au arătat din nou că prin muncă se pot împlini visuri. Constantin Bișcă, cel care de câțiva ani a hotărât să facă o schimbare în viața lui, dar și să îndrume tinerii spre fitness și culturism, a ocupat  locul II la Cupa României (culturism), iar  Anamaria Lazăr locul IV (... citeste mai departe

Turneul „Ilie Năstase” de la Arad oferă premii în valoare de 25.000 de dolari

scris de Claudia Untaru / 04.09.2019 10:39 / 0 comentarii / 57 vizualizari
Turneul Internațional de Tenis – Senioare – Trofeul Ilie Năstase, se va desfășura la Arad,  în perioada 13- 22 septembrie, la Clubul Activ. Acesta a ajuns la ediția a XV-a ediție a. Sergiu Bîlcea, vicepreședinte al Consiliului Județean Arad, Anela Freer, director al turneului și Adrian Iva,... citeste mai departe

E oficial! Universitatea Cluj a amânat partida cu UTA, cu ajutorul FRF: „Nu ne pică bine, însă e o decizie acoperită de regulament”

scris de Ziar de Arad, Ziar de Arad / 02.09.2019 13:09 / 0 comentarii / 72 vizualizari
Universitatea Cluj a câștigat, nesperat, o săptămână de liniște. Echipa lui Cristi Dulca, aflată în cădere liberă, a reușit să evite in extremis meciul de foc din această etapă cu UTA Arad. Partida a fost amânată pentru că Dur-Bozoancă și Tudor Telecan au fost convocați la loturile naționale de... citeste mai departe

UTA a rezolvat rapid problema celor trei puncte din meciul cu Snagovul! A marcat de trei ori până în minutul 21!

scris de Răzvan Crețu / 31.08.2019 14:32 / 0 comentarii / 76 vizualizari
UTA s-a impus fără emoţii, în etapa cu numărul cinci a Ligii a II-a, în faţa formaţiei Sportul Snagov. A fost un sec 4-0, într-o partidă în care oaspeţii arenei “Motorul” nu au contat deloc.După 21 de minute de joc, UTA avea să conducă cu 3-0, moment din care a slăbit motoarele.Nici nu s-au aşezat... citeste mai departe